آژانس آرزوي آسمان آبي آژانس آرزوي آسمان آبي .

آژانس آرزوي آسمان آبي

محله باستاكيا دبي

محله باستاكيا محله اي قديمي در دبي

محله باستاكيا Bastakia (به عنوان محله الفاهيدي نيز شناخته مي شود) . اين محله در قرن 19 توسط ايرانيان مقيم دبي ساخته شد به اين منظور كه خانه بازرگانان ثروتمند پارسي باشد و عمدتا با مرواريد و منسوجات كار مي كردند و به دليل تجارت بدون ماليات و دسترسي به دبي فريب مي دادند. بخش شرقي بستاكيا، دبي را در امتداد نهر با ساختمان هاي مرجاني و سنگ آهك اشغال مي كند. بسياري از گردشگران تور دبي در سفر خود به دبي از باستاكيا كه يكي از جاذبه هاي گردشگري دبي است ديدن مي كنند.بسياري از آنها با ديوارهايي كه از برج هاي بادي پوشانده شده اند، به طرز خارق العاده اي حفظ شده اند. برج هاي بادي در شكل هاي اوليه، تهويه مطبوع را به خانه ها مي بخشد. باد به دام افتاده در برجها به داخل خانه ها حفر مي شد. بازرگانان پارسي احتمالاً اين عنصر معماري (معمول در خانه هاي ساحلي ايران) را از كشور خود به خليج فارس پيوند زدند. 
محله بستاكيا دبي سالانه ميزبان فستيوال ها و جشن هاي بسياري ست. به منظور صرف غذا در اين محله مي توانيد به خانه هاي اعراب قديمي كه به باديه معروف است و شامل خيمه و چادرهاي سياه رنگ است برويد و از غذاهاي انجا كه با كيفيت عربي طبخ مي شوند همچنين بستني و دسر خنك ميل نماييد. 
*باديه به خيمه هاي عربي گفته ميشود كه از جنس موي بز است، گفته مي شود كه درونش متكا و پشتي و فرش ايراني براي استراحت است.

 

باستاكيا محله قديمي دبي _ آسمان آبي

مطالب مشابه:

خانه شيخ سعيد آل مكتوم دبي

دهكده ميراث و غواصي دبي

منطقه هنري آلسركال دبي

منطقه آل سيف و نهر دبي

جاده شيخ زايد دبي


برچسب: محله باستاكيا دبي، مناطق تاريخي دبي، جاذبه هاي گردشگري دبي، محله الفاهيدي دبي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۵:۳۵ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :