آژانس آرزوي آسمان آبي آژانس آرزوي آسمان آبي .

آژانس آرزوي آسمان آبي

بانجي جامپينگ دبي

Banjo Jumping Dubai بانجي جامپينگ دبي

بانجي جامپينگ يا همان پرش امن از ارتفاع، از ورزش هاي مهيج دبي و از جمله جاذبه هاي تفريحي است كه سالانه گردشگران بسياري را به سمت خود جذب مي نمايد ارتفاع بانجي جامپينگ دبي حدودا 50 متر است. ورزش پرطرفدار بانجي جامپينگ از جمله تفريحاتي است كه در كل دنيا طرفداران بسياري دارد.تعداد افرادي كه از هجوم آدرنالين در بدن خود لذت ميبرند بسيار زيادند. در ورزش بانجي جامپينگ دبيهمانند ديگر كشورها افراد را با جرثقيل به نقاط بلندي ميبرند و پس از بستن پاهاي شخص با طناب هاي خاص، فرد را از ارتفاع بسيار بلندي به پايين پرتاب مي كنند. قبل از اينكه به مركز بانجي جامپينگ دبي برويد فراموش نكنيد كه بليط تهيه كنيد. ساعت كاري مركز بانجي جامپينگ دبي از ساعت 11:00 الي 17 است. آقايان، بانوان و افرادي كه بالاي 15 سال سن دارند و بيماري خاصي ندارند واجديدن شرايط پرش امن از ارتفاع ميباشند.

آدرس مركز بانجي جامپينگ دبي : خيابان شيخ زايد

بانجي جامپينگ دبي _ آسمان آبي

مطالب مشابه:

پيست اسكي دبي

ميدان اسب دواني دبي

سافاري كوير دبي


برچسب: بانجي جامپينگ دبي، تفريحات مهيج دبي، اماكن تفريحي دبي، بهترين تفريحات در دبي، آدرس مركز بانجي جامپينگ دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۰:۰۰ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

محله باستاكيا دبي

محله باستاكيا محله اي قديمي در دبي

محله باستاكيا Bastakia (به عنوان محله الفاهيدي نيز شناخته مي شود) . اين محله در قرن 19 توسط ايرانيان مقيم دبي ساخته شد به اين منظور كه خانه بازرگانان ثروتمند پارسي باشد و عمدتا با مرواريد و منسوجات كار مي كردند و به دليل تجارت بدون ماليات و دسترسي به دبي فريب مي دادند. بخش شرقي بستاكيا، دبي را در امتداد نهر با ساختمان هاي مرجاني و سنگ آهك اشغال مي كند. بسياري از گردشگران تور دبي در سفر خود به دبي از باستاكيا كه يكي از جاذبه هاي گردشگري دبي است ديدن مي كنند.بسياري از آنها با ديوارهايي كه از برج هاي بادي پوشانده شده اند، به طرز خارق العاده اي حفظ شده اند. برج هاي بادي در شكل هاي اوليه، تهويه مطبوع را به خانه ها مي بخشد. باد به دام افتاده در برجها به داخل خانه ها حفر مي شد. بازرگانان پارسي احتمالاً اين عنصر معماري (معمول در خانه هاي ساحلي ايران) را از كشور خود به خليج فارس پيوند زدند. 
محله بستاكيا دبي سالانه ميزبان فستيوال ها و جشن هاي بسياري ست. به منظور صرف غذا در اين محله مي توانيد به خانه هاي اعراب قديمي كه به باديه معروف است و شامل خيمه و چادرهاي سياه رنگ است برويد و از غذاهاي انجا كه با كيفيت عربي طبخ مي شوند همچنين بستني و دسر خنك ميل نماييد. 
*باديه به خيمه هاي عربي گفته ميشود كه از جنس موي بز است، گفته مي شود كه درونش متكا و پشتي و فرش ايراني براي استراحت است.

 

باستاكيا محله قديمي دبي _ آسمان آبي

مطالب مشابه:

خانه شيخ سعيد آل مكتوم دبي

دهكده ميراث و غواصي دبي

منطقه هنري آلسركال دبي

منطقه آل سيف و نهر دبي

جاده شيخ زايد دبي


برچسب: محله باستاكيا دبي، مناطق تاريخي دبي، جاذبه هاي گردشگري دبي، محله الفاهيدي دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۵:۳۵ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

منطقه هنري آلسركال دبي

The Alsecral Art District of Dubai منطقه هنري آلسركال دبي

منطقه هنري آلسركال Alserkal به قسمتي از منطقه صنعتي قديمي القوز، با محوريت خيابان آلسركال، براي تبديل شدن به قطب هنر دبي بازسازي شده و به يك مركز اصلي هنر جديد و نوظهوز دبي تبديل شده است و محل قرارگيري برخي از مهمترين گالري هاي هنري معاصر اين شهر است. نام هاي گالري مانند گالري هنرسبز، خط سوم و گالري ايام تاسيس شده اند و خانه خود را در اين محل ساخته اند. در حالي كه تعداد زيادي از استارت آپ هاي كوچكتر گالري نيز به منطقه هنري آلسركال دبي منتقل شده اند. هنرمندان بزرگ مي توانند استعدادهاي جديدي كه تازه به ظهور رسيده اند را در اينجا برجسته كنند. اين منطقه نوظهور براي طراحان محلي، رستوران ها و كافه ها و نيز براي زيبايي و جشن سالخوردگي يك شهر مانند دبي ايجاد شده است. اولين گالري مشهوري كه به منطقه السركال دبي نقل مكان كرده با نام carbon 12 است. اين بورس هنري زيبا در حال جذب گالري هاي بيشتري به اين منطقه است. جهت بازديد از سالن هاي گالري در دبي مي توانيد با تور لحظه آخري دبي به اين منطقه زيبا رفته و از همچنين مي توانيد از ديگر جاذبه هاي گردشگري دبي ديدن نماييد.
آدرس منطقه هنري آلسركال دبي: خيابان آلسركال ، منطقه صنعتي ال كووز

 

منطقه هنري آلسركال دبي _ آسمان آبي

:مطالب مشابه

جاده شيخ زايد دبي
خانه شيخ سعيد آل مكتوم دبي
دهكده ميراث و غواصي دبي
محله باستاكيا دبي
منطقه آل سيف و نهر دبي


برچسب: منطقه هنري آلسركال دبي، جاذبه هاي گردشگري دبي، معروف ترين جاذبه هاي دبي، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۸:۴۶ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

دهكده ميراث و غواصي دبي

دهكده ميراث و غواصي دبي

ميراث معماري، فرهنگي و دريايي دبي در ميراث و غواصي به نمايش درآمده است و نمايشگرهاي مربوطه به غواصي مرواريد و ساخت قايق و كشتي هاي سنتي كه دو پايه اصلي اقتصاد تاريخي دبي هستند مجهز است. در اين دهكده تفريحي از زندگي سنتي باديه نشينان و روستاي ساحلي كه داراي خانه هاي فارسي شكل، قهوه خانه اي سنتي و همچنين يك سوشي كوچك است كه سفالگران و بافندگان صنايع دستي خود را در غرفه ها به فروش مي رسانند. در دهكده ميراث و غواصي دبي موسيقي و رقص محلي از اكتبر تا آوريل نواخته مي شود و گردشگران تور ارزان دبي مي توانند از پزشكان متخصص طب سنتي مشاوره بگيرند.

دهكده ميراث و غواصي دبي _ آسمان آبي

مطالب مرتبط:

جاده شيخ زايد دبي
خانه شيخ سعيد آل مكتوم دبي
منطقه هنري آلسركال دبي
محله باستاكيا دبي
منطقه آل سيف و نهر دبي


برچسب: دهكده ميراث و غواصي دبي، آثار و بناهاي تاريخي دبي، معروف ترين بناهاي تاريخي دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۵:۲۵ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

جاده شيخ زايد دبي

بزرگراه شيخ زايد دبي

جاده شيخ زايد به عنوان اصلي ترين مسير عبور و مرور در منطقه تجاري مدرن مركز شهر دبي قرار دارد. اين بزرگراه عريض داراي 8 لاين با شيشه هاي بلند، كروم و فولاد مانند در تمام طول آن قرار دارد. اين يكي از بهترين نقاط برتري در زمين براي مناظر مشهور آسمان خراش دبي است. بزرگراه شيخ زايد به عنوان شاهراه اصلي شهر است و به موازات خط ساحلي از مركز شهر به سمت حاشيه ابوظبي از ناحيه جبل علي است. بيشتر مكان هاي ديدني دبي و مراكز معروف دبي در امتداد و در بين دورگرد و تقاطع اول است و در طول مسير خيابان شيخ زايد دبي قرار دارد. برج تجارت جهاني دبي در طبقه فوقاتي خود داراي يك عرشه مشاهده است كه داراي نماد پانوراما (گزينه اي ارزان تر از برج خليفه دبي) است و پارك گلد و الماس (جاديه شيخ زايد) يك فروشگاه تك مرحله اي براي دوستداران جواهرات است. در زير اين سقف 118 توليد كننده و 30 خرده فروش قرار دارند. بزرگراه شيخ زايد بسياري از ساختارهاي جديد مانند نخل جميرا و ماريناي دبي را به هم متصل مي كند. خيابان شيخ زايد داراي چندين پل چند راهي است كه قادر به رفع ترافيك در بزرگراه است.

جاده شيخ زايد _ آسمان آبي

:مطالب مرتبط

خانه شيخ سعيد آل مكتوم دبي
دهكده ميراث و غواصي دبي
منطقه هنري آلسركال دبي
محله باستاكيا دبي
منطقه آل سيف و نهر دبي


برچسب: جاده شيخ زايد دبي، جاذبه هاي دبي، گردشگري در دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۹:۳۷ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

منطقه آل سيف و نهر دبي

كريك دبي و منطقه آل سيف دبي

نهر دبي، شهر دبي را به 2 قسمت تقسيم مي كند، ديره در شمال و بور دبي در جنوب قرار دارد. نهر دبي به عنوان عنصر موثر در رشد و نمو شهر موثر است. روستاهاي كوچك كنار نهر دبي به نسبت 4000 سال پيش بزرگ تر شده اند. در حالي كه دوران مدرن از دهه 1830 ميلادي آغاز شد كه قبيله بني ياس در اين منطقه مستقر شدند. Dhow Wharfage در امتداد ساحل دبي كريك واقع در شمال پل المكتوم است. نهر دبي به عنوان يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري دبي شناخته شده است. هنوز هم توسط تاجران كوچك از سراسر خليج فارس مورد استفاده قرار مي گيرد، كارگران Dhow غالباً بازديد كنندگان را براي مسافرت به كشتي ها دعوت مي كنند ، جايي كه مي توانيد از زندگي اين دريانوردان سنتي بدست آوريد. بسياري از Dhow در اينجا به كويت ، ايران ، عمان ، هند و شاخ آفريقا سفر مي كنند. اين بقاياي ريز از اقتصاد سنتي دبي هنوز مكاني شلوغ و جذاب براي سر كردن است. نهر دبي Bur Dubai، در مقابل محله باستاكيا دبي قرار دارد. آبشاري كه در منطقه آل سيف و نهر دبي قرار دارد بازسازي شده است. با يك تفرجگاه آبشار كه پشتيباني آن از ساختمان هاي مرجاني و سنگ آهكي سنتي، يك بازار شناور و مغازه هاي فروش صنايع دستي است. يك مكان عالي براي پياده روي در كنار منظره عالي آب است.
جهت مسافرت در كنار نهر دبي، مي توانيد يكي از مسيرهاي مسافرتي كه به عنوان قايق هاي مسافرتي توريسم ترميم شده اند را انتخاب كنيد و يا يك آبراه (با كشتي كوچك) بين نقاط مختلف كشتي در كرانه هاي Bur Dubai, Deira قرار دارد سفر كنيد در اين صورت بايد كرايه پرداخت كنيد.

منطقه آل سيف و نهر دبي _ آسمان آبي

نهر دبي و منطقه آل سيف دبي _ آسمان آبي

:مطالب مشابه

خانه شيخ سعيد آل مكتوم دبي
جاده شيخ زايد دبي
دهكده ميراث و غواصي دبي
منطقه هنري آلسركال دبي
محله باستاكيا دبي


برچسب:  منطقه آل سيف و نهر دبي، جاذبه هاي تاريخي دبي، آدرس اماكن تاريخي دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۱:۴۶ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

خانه شيخ سعيد آل مكتوم دبي

كاخ شيخ سعيد آل مكتوم دبي

شيخ سعيد آل مكتوم دبي از سال 1921 تا سال 1958 به عنوان حاكم دبي و پدربزرگ حاكم فعلي بود. محل اقامت سابق وي به عنوان موزه بازسازي و مرمت شده است كه خود مي تواند به عنوان نمونه اي عالي از معماري عرب باشد.
خانه شيخ سعيد آل مكتوم از جاذبه هاي گردشگري دبي محسوب مي شود. خانه اصلي در سال 1896 توسط پدر شيخ سعيد ساخته شده است ، بنابراين وي مي توانست فعاليت حمل و نقل را از بالكن هاي خانه مشاهده كند. خانه شيخ سعيد آل مكتوم در مجاورت خانه اصلي بازسازي شد و پس از آن با درج درهاي منقوش حك شده، پنجره هاي چوبي با تهويه گچي و همچنين با طرح هاي گل و شكل هاي هندسي شبيه به مدل اصلي كاخ شيخ سعيد آل مكتوم دبي باشد. در اطراف حياط مركزي در حدود 30 اتاق ساخته شد. در داخل قصر شيخ سعيد آل مكتوم نمايشگاه هاي موزه عكس ها و اسناد تاريخي دبي قرار دارد كه عكس هاي قديمي بسيار زيبايي از دبي بين سال هاي 1948 تا 1953 قرار دارد. در قسمت بال دريايي اين موزه، عكس هايي از ماهيگير و مرواريد و ساخت قايق است. در نزديكي خانه شيخ عبيد ثاني قرار دارد كه با نمايشگرهاي داخلي مرمت شده است.

خانه شيخ سعيد المكتوم دبي _ آسمان آبي

:مطالب مرتبط

منطقه آل سيف و نهر دبي
جاده شيخ زايد دبي
دهكده ميراث و غواصي دبي
منطقه هنري آلسركال دبي
محله باستاكيا دبي


برچسب: خانه شيخ سعيد آل مكتوم دبي، اماكن تاريخي دبي، جاذبه هاي گردشكري دبي، بهترين مناطق تاريخي دبي، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۱:۴۳ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

هر آنچه كه بايد از منطقه ديرا دبي بدانيد

 

|(ديرا دبي (ديره دبي

ديرا دبي (ديره دبي) در قسمت ساحلي شمالي نهر دبي قرار دارد و داراي خيابان هاي پر پيچ و خم است. در قسمت ساحلي يديرا دبي، هتل ها و ساختمان هاي اداري مدرن قرار دارند. براي مسافران تور ارزان دبي، ديرا دبي به داشتن بازارها معروف است كه در تمام ساعات روز با خريداران شلوغ مي شود. در منطقه ديرا دبي، طلاي سوك به عنوان بزرگترين بازار طلاي جهان شهرت جهاني دارد. در اين منطقه همچنين ادويه ترشيجات Deira Spice Sok هر ادويه ي معروف جهان را به فروش مي رساند. غرفه هاي اين بازار، پر است از كيسه هاي زيره، پاپريكا، زعفران، سوماك، آويشن، چوب معطر، گلاب و بخور است. گردشگران و توريست هايي كه با تور دبي به اين شهر زيبا سفر مي كنند و به فرهنگ علاقه دارند، حتما به ديدن دو مورد از سنگهاي معماري كاملا بازسازي شده ديره بروند و از مكان هاي ديدني دبيديدن كنند. خانه ميراث در سال 1890 به عنوان خانه يك تاجر ثروتمند ايراني ساخته شد و بعدها به خانه شيخ احمد بن دالموك (بازرگان مشهور مرواريد در دبي) تبديل شد. مدرسه آل احمديه در سال 1912 ساخته شد و به عنوان قديمي ترين مدرسه دبي شناخته شد، امروزه اين مدرسه به عنوان موزه آموزش عمومي شناخته شده است.

برج ساعت ديرا دبي _ آسمان آبي

مطالب مرتبط:

مركز خريد دبي مال

مركز خريد امارات دبي


برچسب: هر آنچه كه بايد از منطقه ديرا دبي بدانيد، بازار دبي، بهترين مركز خريد دبي، آدرس مراكز خريد دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۳:۴۷ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

مركز خريد امارات دبي

Mall of the Emirates Dubaiمركز خريد امارات دبي

مركز خريد امارات دبي در سال 2005 در 4 طبقه افتتاح شده است و مساحت كلي آن بالغ بر 220 هزار متر مربع مي باشد و پاركينگ آن گنجايش 7 هزار ماشين را دارد. اين مركز خريد، بعد از دبي مال بي شك بهترين مركز خريد شهر دبي مي باشد. اين مركز خريد با داشتن بيش از 560 مغازه بين المللي محلي مناسب براي خريد انواع مايحتاج شما مي باشد، از مد و پوشاك برند و لوازم الكترونيكي گرفته تا مبلمان خانه و لوازم دكوراسيون منزل. مركز خريد امارات دبي علاوه بر يك مركز خريد، يك مكان تفريحي نيز مي باشد. مهم ترين مركز تفريحي اين مال، اسكي دبي مي باشد كه بزرگترين مركز اسكي سرپوشيده در جهان مي باشد. اگر سرما را دوست نداريد مي توانيد به سينما VOX برويد كه با داشتن 14 سالن، فيلم هاي روز دنيا را نمايش مي دهد. بزرگ ترين شعبه فروشگاه زنجيره اي Carrefour دبي نيز در اين مركز خريد قرار دارد.

 

مركز-خريد-امارات-دبي

مركز-خريد-امارات

براي صرف غذا و نوشيدني بيش از 80 كافه و رستوران وجود دارد كه مي توانيد انواع مختلف غذاهاي محلي و بين المللي را با سطوح قيمتي متنوع را در اين مركز خريد ميل نماييد.
شما مي توايند يك روز كامل را در اين مركز خريد سپري كنيد و از تفريحات مختلف لذت ببريد به گونه اي كه گذر زمان را احساس نكنيد.
دو هتل 5 ستاره لوكس، هتل كمپينسكي دبي و هتل شرايتون دبي در كنار اين مركز خريد قرار دارد و هتل DoubleTree by Hilton نيز در نزديكي امارات مال قرار دارد. راحت ترين راه براي دسترسي به اين مركز خريد، ايستگاه مترو امارات مال مي باشد.

فروشگاه-امارات-دبي

مطالب مشابه:

مركز خريد دبي مال

هر آنچه كه بايد از منطقه ديرا دبي بدانيد


برچسب: مركز خريد امارات دبي، مراكز خريد دبي، جاذبه هاي كردشگري دبي، بهترين مركز خريد دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۷:۰۴ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع:

مركز خريد دبي مال

مركز خريد دبي مال The Dubai Mall

مركز خريد دبي مال در سال 2014 بيش از 80 ميليون بازديد كننده را به خود اختصاص داده است. مساحت زمين آن 12 ميليون فوت مربع برابر با 50 زمين فوتبال مي باشد كه با داشتن ساختمان داخلي 5.9 ميليون فوت مربعي، بيش از 1200 فروشگاه دارد. پاركينگ مركز خريد دبي مال براي بيش از 14 هزار خودرو گنجايش دارد. داخل اين مجتمع بزرگ فروشگاه هاي طلا و جواهرات روز دنيا، لوازم جانبي، لباس و پوشاك برند براي تمامي سنين و صنايع دستي وجود دارد. بيشتر مسافرين تور لحظه آخري دبي، براي خريد كردن به اين شهر مي روند و به دنبال انوع مختلف كالا با رنج قيمت هاي متفاوت مي باشند. با آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا با مهم ترين مركز خريد اين شهر آشنا شويد. 

فروشگاه-دبي-مال

در قلب شهر دبي بزرگترين مركز خريد جهان با نام دبي مال مي باشد كه مجموعه باور نكردني از فروشگاه ها و محصولات و خدمات تفريحي و هر چيزي كه احتمالا مورد نياز مسافران گردشگري مي باشد را محيا كرده است. مركز خريد دبي مال به عنوان بزرگترين مركز خريد دنيا محسوب مي شود. اين مركز خريد به عنوان جزيي از پروژه عظيم برج خليفه دنيا محسوب مي شود. مركز خريد دبي به عنوان يكي از معروف ترين جاذبه هاي گردشگري دبي محسوب مي شود. انواع و اقسام برند هاي دنيا در اين مركز خريد حضور دارند. اين مركز خريد در سال 2010 موفق به كسب عنوان بهترين مركز خريد دنيا را گرفته است.

 

فروشگاه-دبي-مال-امارات

مسافرين تور دبي مي توانند در اين مجموعه از بزرگ ترين آكواريوم جهان ديدن كنند كه ظرفيت نگهداري 10 ميليون ليتر آب را دارد و هزاران نوع حيوان دريايي از كوسه گرفته تا لاك پشت در آن نگهداري مي شود. در بخش زيرين اين آكواريم يك باغ وحش زيبا و ديدني مي باشد كه انواع مختلف جانواران خشك شده در آنجا قرار دارد و اسكلت يك دايناسور 155 ميليون ساله كه 24.4 متر طول و 7.6 متر ارتفاع دارد نيز در اين باغ وحش قرار دارد. البته براي بازديد از اين دو قسمت بايد بليط تهيه نماييد.

مركزخريد-دبي-مال-امارات

دو سالن معروف اين مركز خريد، سالن آبشار انساني و سالن ستاره مي باشد كه به خاطر طراحي منحصر به فرد آن، گردشگران زيادي براي عكاسي به اين دو سالن مي روند.

مركز-خريد-مال-دبي

شايد يكي از مهيج ترين قسمت هاي اين مجموعه جمهوري سگا باشد كه مساحت آن 76.000 متر مربع است و يك مركز بازي الكترونيكي مي باشد. در جاي ديگر پيست اسكي يخي المپيك وجود دارد كه حتي مسابقات بين الملي و رقابت هاي استاندارد در آن برگزار مي شود و داراي 350 صندلي است. همچنين براي افرادي كه احتياج به آموزش دارند مربيان با تجربه اي وجود دارد كه به شما آموزش مي دهند.

مركزخريد-دبي-مال

مطالب مرتبط:

مركز خريد امارات دبي

هر آنچه كه بايد از منطقه ديرا دبي بدانيد


برچسب: مركز خريد دبي مال، مراكز خريد دبي، خريد در دبي، معروف ترين مراكز خريد دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۴:۲۵ توسط:آرزوي آسمان آبي موضوع: